Новини

Уже з цього місяця сімейні лікарі мали отримати нові зарплати


Надія стала ювілейною, 1 800-тою пацієнткою у сімейного лікаря Лариси Терещенко на Харківщині. Це – оптимальна кількість декларацій для медика. Надія говорить, що сумнівів при виборі не було.  З кожним новим пацієнтом лікарка буде отримувати більшу зарплатню. За дорослого – додаткових 370 гривень, за малюків та пенсіонерів – у кілька разів більше, в залежності від віку. Медичний заклад, у якому вона працює, вже уклав договір з Національною службою здоров’я, тому за минулий місяць роботи вже отримала більше грошей. Але це ще не межа, адже поки це перша виплата від держави за новими правилами. Тому головні лікарі поки розбираються, як все правильно розрахувати.

І так буде до жовтня, поки не переукладуть внутрішні угоди з лікарями.  Далі – планують зробити як у Балті, що на Одещині. Впроваджену там модель нарахувань у Міністерстві охорони здоров’я вважають найбільш успішною. Проте є і проблемні регіони – зокрема, у Києві багато лікарів отримали старі зарплати. Наприклад, на столичному Печерську вирішили поки збільшити зарплату лише тим, хто набрав багато пацієнтів. У деяких столичних медцентрах взагалі утримались від змін. Поки просто заплатили по-старому разом з преміями.

Також частину коштів направили до резервного фонду центру.  Нові зарплати у них очікуються вже з осені. А у Міністерстві говорять: навіть якщо цього не станеться – вони втручатись не будуть. Тобто лікарі почнуть переходити до приватних медзакладів або ж відкривати ФОПи, як це сталося у Польщі. Там майже 90% сімейних лікарів стали приватними підприємцями.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ