Новини

В Ірані відсвяткували 40 річницю революції


10-тиденне святкування в Ірані. О пів на десяту ранку 1 лютого по всій країні пролунали сирени. Це точний час, коли 40 років тому в Тегерані сів літак на борту із аятолла Рухолла Хомейні. Лідер опозиції повернуся з Франції після 14 років вигнання аби стати новим очільником Ірану. Та відразу вісторонив від влади поміреного реформатора Шапура Бахтіара. І за його ж ініціативи згодом  відбувся референдум про свторення Ісламської республіки.

Революція не обійшлася без жертв. Нині у стінах центральної в’язниці, у столиці Ірану, де колись катували ув’язнених – тиша. Зараз тут музей. А про жахіття, що раніше тут відбувались зараз лише безшумно нагадують воскові манекени.

І хоча Іран святкує вже сорокову річницю революції, ті, хто зазнав катувань з боку тодішньої поліції і страшної розвідувальної служби САВАК, все ще носять і видимі, і приховані шрами. Навіть сьогодні, слідчі та правозахисні організації ООН стверджують, що катування в Ірані не припинились і до тепер.

Від 1979-го і до тепер ісламський режим, створений Хомейні, все ж продовжує демонструвати стійкість, незважаючи  на зовнішній тиск інших країн. Життя триває, а історія вічна. Іранські урочистості завершаться вже 11 лютого, у день, коли послідовники аятоли Рухолли Хомейні скинули монарха,  шаха Резу Пехлеві.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ