Новини

В Одесі відкривається Міжнародний кінофестиваль


Сьогодні в Одесі стартував 9-ий міжнародний кінофестиваль. Ведучими церемонії відкриття в Одеському національному академічному театрі опери та балету стали Яніна Соколова і Олег Панюта.  Перший « Золотий Дюк» за внесок у кіномистецтво цьогоріч віддали українській акторці Аді Роговцевій. Понад 60 років вона присвятила акторському мистецтву, відтворивши 150 театральних та більше ста кінообразів.

А от фільмом відкриття одеського кінофесту стала стрічка « Жінка на війні» ,  знята у копродукції Ісландії, Франції та України за підтримки Держкіно режисером Бенедиктом Ерлінгссоном. Фільмом закриття стане робота французького режисера П’єра Сальвадорі « Звільнені!» із Одрі Тоту в одній з головних ролей. У 2018 році традиційно до Південної Пальміри запросили і видатних світових митців – актора  Еріка Робертса, рідного брата Джулії Робертс, та японського режисера Наомі Кавасе.

У 2007 році жінка здобула Гран-прі Каннського кінофестивалю за фільм « Траурний ліс» . За словами організаторів, на розгляд відбіркової комісії Одеського міжнародного кінофестивалю цього року було подано 1011 фільмів з 95 країн світу, з них 752 – до міжнародної конкурсної програми, 259 –до національної конкурсної програми. Серед цієї кількості українські стрічки є в усіх програмах фестивалю. Загалом, 49 робіт, що є безперечним рекордом для Одеського фестивалю. Додам, що цього року вперше журі обиратиме не лише найкращі українські фільми, але й найкращого вітчизняного режисера.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ