Новини

В останню неділю жовтня українці традиційно перейдуть на зимовий час


Сьогодні о 4 ранку, вся України переведи стрілки на годину назад. Від так наступні 5 місяців , будемо спати довше. За традицією, останньої неділі жовтня Україна переходить на зимовий час. І поки що відмовлятися від цього в країні не поспішають. Хоча вже 132 країни світу відмовились від таких годинникових коливань. Лейла певна, переводити стрілки годинникаце вже стара система. Дівчина часто з робочим візитом їздить до країн сусідів і щоразу перелаштовуватись не дуже зручно.

Незважаючи на додаткову годину сну, перелаштувати організм все одно важко. У випадку переходу на зимовий час можливе погіршення самопочуття, зниження імунітету та порушення сну.   Експерти стверджують, що людський організм переносить набагато легше перехід на зимовий час, ніж на літній. Від так радять: за тиждень до  переведення годинників на зимовий час , щодня лягайте спати на 15 хв. раніше, ніж зазвичай.

Вважається, що ранній підйом влітку і пізній взимку зменшує споживання електроенергії в країні. За оцінками економістів, економія становить до 1 долара на кожного українця в рік . Відмовитися від переведення Україна намагалася ще в 2011. Однак її визнали невдалою, тому ми продовжуємо переходити на зимовий час через короткотривалість світлої пори доби.  Однак ініціатива з відміною сталої системи не всім до вподоби.

В Європі ж запустили онлайн-опитування, де кожен житель ЄС може підтримати ідею скасуван практику сезонного часу. Понад 4,5 мільйонів осіб, підтримали ідею. Після голосування у ЄС почався процес імплементації цього рішення. Як заявив глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, у недалекому майбутньому рішення буде прийняте.     

У нас же, щороку намагаються відмовитись, однак ми і донині переводим. Не варто нехтувати часом , якщо збираєтесь у подорож. Пильно перевіряйте і квитки з вказаним часом. Укрзалізниця вже відкоригувала графік руху пасажирських, приміських та вантажних поїздів. Тому мандрівникам, які запланували поїздки на найближчі вихідні, а також тим, хто зустрічатиме на вокзалі гостей, варто бути уважними.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ