Новини

В Україні більше 4 млн людей є трудовими мігрантами


4 мільйони українців, а це близько 16% громадян України  працездатного віку  працюють за кордоном. З них лише 160 тисяч працевлаштовані легально. Уряд України готує зміни до закону про зайнятість населення. Вони стосуватися нових вимог до компаній, що займаються працевлаштуванням українців на міжнародному ринку праці. Зміни до закону передбачають введення ряду штрафів  для  легальних компаній з міжнародного працевлаштування. Водночас нелегальний ринок праці буде діяти без змін.

Однією з вимог нового законопроекту є підтвердження переліку держав у яких працюють українці. І особливо гостро така вимога постане перед моряками, територіально місце роботи і  перебування яких зафіксувати майже неможливо. Причиною,  що  змушує українців працювати в інших країнах є низька заробітна плата.

Так, середня зарплата  в Польщі більша в  4 рази, а в Німеччині в 12  порівняно із зарплатами  українців. Уже 19 грудня  німецький парламент зніме обмеження  на використання  легальної праці іноземних робітників. Зараз німецький   роботодавець  обмежений вимогою  надавати пріоритет  робітникам із Німеччини, і у другу чергу приймати  на роботу працівників із Євросоюзу, після нового року ці обмеження анулюються. Тож чи зміниться рівень трудової міграції українців і хто залишиться працювати на батьківщині стане відомо вже з нового року.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ