Новини

В Україні ефективніше каратимуть домашніх тиранів


Початок вересня. В одному зі спальних районів столиці розгорнулася справжня сімейна драма. Батько-атовець посеред ночі раптово перетворюється на домашнього тирана – узявши дітей починає знущатися із дружини, виливаючи їй просто на голову вміст дитячого горщика. Утім, на цьому провокації з боку неадекватного чоловіка не скінчилися. Жінці тоді дивом вдалось уціліти. І таких випадків домашнього насильства в Україні, лишецього року нарахували більш як 81 тисячу звернень.

Боротися з домашніми тиранами взялись за допомогою реформ. Тепер, згідно з нововведенням, агресорам заборонятимуть з’являтися у місці проживання потерпілої людини приписом, терміном до 10 діб. Нещодавнім рішенням Європейського суду з прав людини, домашнє насильство нарешті задекларували як грубе порушення і тиранію. Тож Україна вирішила не пасти задніх. Так, вже з 2019 року домашніх тиранів притягатимуть не тільки до адміністративної, а й до кримінальної відповідальності. 

Українки ж до таких нововведень, наразі, ставляться підозріло, хоч і сподіваються, що вони зможуть змінити ситуацію на краще. Реальної ж гарантії дієвості нового закону немає через те, що всі покращення залежатимуть лише від самих людей. Адже жертва домашнього насильства найчастіше бояться звернутися по допомогу.

Дієвість нового закону українці відчують вже наприкінці жовтня. Тоді ж розпочнуться навчання нових, спеціальних груп під загальною назвою «Поліна», що зможуть реагувати на факти домашнього насилля з більшою ефективністю.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ