Новини

В Україні набули чинності закони про розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації


Закон про «Євробляхи» в дії. Аби висловити свій протест керманичі автівок на іноземній реєстрації заблокували рух на прикордонних пунктах пропуску. Кілометрові черги, подекуди палають шини. Юрій Гарін вже третю добу не може прорватися через кордон.  У ДФС зазначають: за цю добу на територію України з сусідньої Польщі не пропустили майже 200 автівок на єврономерах. Бо ж водії відмовилися платити заставу у вигляді митного збору. Вона прирівнюється до податків, які мали б сплатити при імпорті.

Щойноухваленний законопроект посилює відповідальність за порушення митних правил. По-перше, він вводить обмеження на кількість автівок, які можна ввозити без грошового забезпечення – таких може бути лише одна, адже на наступні транспортні засоби потрібна гарантія від фінансової установи. По-друге, особа, яка ввезла автівку в тимчасовому або в режимі транзиту зобов’язаний керувати своєю ластівкою винятково сам. А також не зможе її використовувати у підприємницькій діяльності, приміром бути таксистом. За порушення – чималі штрафи.

Громадські активісти вважають такі законопроекти дискримінаційними, а саму схему розмитнення – непрацюючою. А от ідеальним законопроектом по розмитненню на їхню думку було б повне скасування акцизного податку.  Серед нововведень й те, що відтепер і правоохоронці мають право перевіряти особу водія з іноземною реєстрацією на відповідність особі, яка його ввезла. Якщо керувати транспортним засобом буде зовсім інша особа, то поліцейський зможе накласти на водія відповідний штраф і повідомити вартових рубежу про порушення митних правил.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ