Новини

В Україні шанують пам’ять жертв трагедії в Бабиному Яру


Сьогодні в Україні – День пам’яті трагедії Бабиного Яру. Традиційно, до пам’ятних знаків на місці кривавої розплати очільники України, Києва, єврейської і ромської общин, політики і громадські активісти приносять вінки, схиляють голови перед пам’яттю тисяч знищених нацистами людей.  Саме в період 29-30 вересня 1941 року, в захопленому Києві провели перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення.

Із вересня до 11 жовтня есесівці вбили майже все єврейське населення Києва – понад 50 тисяч чоловіків, жінок та дітей. Тільки в перші два дні розстріляно 34 тисячі людей. А в жовтні вбито тих, хто не з’явився за наказом – це ще близько 17 тисяч осіб. Передумовою до проведення масових розстрілів була неправдива інформація про участь євреїв у мінуванні та вибухах на Хрещатику, внаслідок яких загинуло чимало солдатів і офіцерів вермахту.

Місцем масових розстрілів було обрано Бабин Яр – балку на північному заході Києва довжиною у два з половиною кілометри, яка місцями сягала 50-метрової глибини. Приведених сюди людей сперш примушували роздягатися, відбирали у них особисті речі, потім гнали жертв до проходів у насипах на краю яру. На протилежному боці сиділи кулеметники. Тіла розстріляних скочувалися на дно рову. Після того, як він заповнювався 2-3 шарами трупів, зверху їх присипали землею.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ