Новини

В Україні триває спецоперація «Перевізник»


Минув тиждень, як правоохоронці розпочали масові перевірки перевізників. Одразу ж, першого дня рейдів копи зафіксували близько сотні порушень. Зараз ця цифра збільшилась у щонайменше 5 разів.

«По-можливості, зупиняємо всі автомобілі, щоби якомога більше проводити профілактику з водіями, щоби дотримувались правил дорожнього руху, скоросного режиму, користувались ременями безпеки, і щоб також не перевозили стоячі пасажирів»,- розповідає патрульний поліції Артем Кащук.

Водії зчаста реагують на перевірки вороже, адже ревізії затримують пасажирів. А дехто з пасажирів й взагалі вирішує не чекати. Експерти ж прогнозують, такі перевірки не триватимуть довго. А відповідно не матимуть позитивного ефекту.

«Перевірки, вони по-суті формальні. Забеспечити безпеку в цій ситуації досить проблематично навести порядок в розслідування ДТП , тоді ми може через рік отримаємо реальну статистику аварійності , без тих викривлень, які зараз нам ця практика дає»,- зазначає  спеціаліст по справам ДТП Вадим Володарський.

Штраф, що виписав поліцейські  платитиме сам водій, проте такі суми нікого не лякають. Адже за не пристебнутий пасок водій сплатить усього 51 гривнюА за одного стоячого пасажира доведеться заплатити трохи більше. У Міністерстві інфраструктури пропонують змінити сталу систему водіїв та перевізників. У планах: заборонити переобладнання вантажних автомобілів на пасажирські.

Основна причина масовості ДТП – ігнорування швидкісного режиму, запевняють поліцейські. Ба більше, кермувальники не гребують виходити на маршрут «під мухою» та без документів. Одного такого горе-водія впіймали на гарячому правоохоронці на Луганщині. 

Від так у Верховній Раді планують пришвидшити розгляд проекту законодавчих змін щодо підвищення відповідальності за порушення правил дорожнього руху. Проте все лишається на рівні перевірок, а вагомих позитивних змін поки не відчув ніхто. Доки ж не запрацює новий закон, а штрафи не сягнуть європейського рівня в Україні і далі їздитимуть на перероблених автобусах стоячи, без кондиціонерів та з п’яними водіями.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ