Новини

В Україні вшанували пам’ять поетеси Олени Теліги


Квіти, вірші та молитва – саме так розпочалось вшанування пам’яті відомої поетеси. Олена Теліга – народилась в Росії, утім серце її завжди було в Україні. Її творчий доробок не великий: більше трьох десятків поетичних шедеврів, одне незакінчене оповідання та низка публіцистичних статей.

У Школі №97, що  носять   ім’я поетеси, кажуть, що впродовж року влаштовують  різноманітні літературні читання та ставлять  вистави.

А ось місцева поетеса Зоя, приходить сюди щороку, аби вшановувати пам’ять Теліги. Жінка розповідає, що в 2015-ому на передовій загинув її син. Від тоді вона й почала писати сама. Тож певна, часи, які описувала Олена Теліга у своїх віршах не надто відрізняються від сьогодення.

Проте ж, вічне питання, чи могла б врятуватись Олена Теліга разом зі своїм чоловіком – призводить до безліч дискусії та міркувань.

Розповідають, що у камері, де перебувала Теліга перед розстрілом, знайшли напис, зроблений її рукою: «Тут сиділа і звідси йде на розстріл Олена Теліга». Тож уже традиційно 21 лютого та 21 червня є днями вшанування пам’яті великої українки.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ