Новини

В Україні вже створили 874 ОТГ


Їх уже 874, об’єднують понад 4 тисячі сіл, у яких живуть понад дев’ять мільйонів українців. Це про територіальні громади, що вдалося створити за чотири роки реформи децентралізації. ЇЇ планують завершити рівно за рік. І за цей час треба створити ще близько чотирьохсот громад. Найохочіше об’єднуються села на Житомирщині, Київщина – у середячках, пасе задніх Закарпатська область.

Ушомир. Село за 90 кілометрів від Житомира. Ще в липні 2016 роки вони об’єдналися в територіальну громаду. Тепер грошей у бюджеті значно більше, каже голова громади.
Перш за все, взялися за освіту.  Одна з гімназій  ремонту не бачила більше 40 років. Почали з утеплення будівлі, згодом змінили систему опалення, перекрили дах. та замінили меблі. Окрім того більшість кабінетів обладнали сучасною технікою.  А ще капітально відремонту вали лікарню. У 22 селах провели вуличне освітлення та встановили камери відеоспостереження.

Баранинці. Село за 11 кілометрів від Ужгорода. Це наймолодша ОТГ краю. Створили її рік тому. Бюджетом теж задоволенні. З 36 мільйонів зріс до майже трохи більше 70 мільйонів гривень. Почали теж з навчальних закладів, адже вони були в занедбаному стані.  У цьому селі теж задоволені реформою. Хоча на Закарпатті села об’єднується неохоче. Люди бояться, опинитися в новій громаді на другому плані і взагалі втратити будь-яке фінансування.

Аби уникнути недорозумінь на Київщині в Бородянці одразу домовились. Весь бюджет будуть ділити порівну, каже голова нещодавно утворенної Бородянської громади Олександр Сахарук.  Реформу б завершили швидше, кажуть у Київському центрі розвитку місцевого самоврядування,  проте гальмують її райджердадміністрації, які не хочуть втрачати повноважень. Адже громади на пряму керують закладами освіти, охорони здоров’я, опікуються соціальними та молодіжними програмами.  РДА в ідеалі мають виконувати функцію координації. В уряді запевняють, що проблему обов’язково вирішать. Тим часом 78 громади очікують результів виборів, щоб розпочати зміни у рамках децентралізації.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ