Новини

В Уряді презентували відкриту систему розгляду дозвільних документів у будівництві


Відкритість та прозорість. Державна архітектурно-будівельна інспекція України на засіданні уряду презентувала онлайн-платформу «Прозора ДАБІ». Як зазначив Олексій Кудрявцев, така система має першочергове завдання – подолання корупції та переведення процедур у сфері будівництва у публічну площину.

Наразі система вже працює, однак нею не охоплено усі обласні управління та місцеві органи держархбудінспекції. Сервіс дозволяє в онлайн-режимі переглянути статус розгляду документації, яку забудовник подає до ДАБІ. Тут вказано кінцевий термін та результат розгляду.  Чиновники запевняють – ця система стане таким собі індикатором роботи органів державної архітектурно-будівельної інспекції. Відповідно, обіцяють що необґрунтованих затягувань та відмов не стане як таких.

Генадій Зубко каже, корупційні схеми у будівельній сфері на рівні із митницею – тут в хабарях зацікавлені і посадовці, і забудовники. Доступ до платформи ДАБІ матиме кожен громадянин. А це, у свою чергу, допоможе зламати корупційний зв’язок, певен Володимир Гройсман. Вже 1-го листопада Державна архітектурно-будівельна інспекція відкриє доступ до інформації про проведення позапланових перевірок. Сервіс «Прозора ДАБІ» для перегляду вже доступний.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ