Новини

Верховна Рада України ухвалила новий закон щодо «євроблях»


Одним з перших відреагував на новий закон голова громадської організації «Авто Євро Сила» . В знак протесту він обіцяв спалити свій «Ленд Ровер»  на іноземній реєстрації, якщо Верховна Рада не прийме поправки, які вимагали внести «євробляхарі . І таки це зробив, ввечері після голосування депутатів. Залив сидіння водія горючою речовиною, а потім підпалив папір і кинув у салон, невздовзі машину повністю охопив вогонь.

Вже сьогодні у Львові на свою акцію протесту вийшли водії на «євробляхах”. Головна вимога – щоб президент ветував новий закон про розмитнення автівок та систему штрафів. Обгрунтовують це тим, що для багатьох водіїв акциз на старі машини вийде дорожчим, ніж саме авто. Але ще більше їх турбує пеня.  Відповідно до закону, чим новіша машина, яку ви купили за кордоном, тим менше доведеться платити за її розмитнення. А більш суворі штрафи зможуть зменшити кількість так званих «підприємців».

Алгоритм розрахунку акцизу на «євробляхи»  дуже простий. Потрібно лише помножити об’єм двигуна на вік машини та ставку за пальне. Для авто з бензиновим двигуном базова ставка акцизу становитиме 50 євро, для машин з дизельним двигуном – 75 євро. Окрім суми, яку покаже формула, більше ні за що платити не треба, зазначають есперти. Оскільки ПДВ, ввізне мито і збір до Пенсійного фонду входитимуть у вартість розмитнення авто. І пільги ніхто не відміняв. Тепер все залежить від того чи підпише президент цей законпроект. До слова вродовж 3-місяців з моменту прийняття законопрокту розмитнити машину можна буде вдвічі дешевше.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ