Новини

Воєнний стан, протести «євробляхарів» та помісна церква: чим запам’ятався 2018 рік


Створення помісної церкви та воєнний стан – це події кінця 18-го, які увійдуть в новітню історію. А ще – мітинги та акції протесту. У головних ролях – євробляхери – зі своїми автівками на іноземній реєстрації. Вони перекривали урядовий квартал і кордони, влаштовували акції протестів у більш ніж півсотні міст. І частково домоглися свого – тепер бляхи можна розмитнювати, щоправда, не так дешево, як вони того хотіли.

Рік пролитої крові. Більше півсотні нападів на активістів зафіксували цього року. Серед них – замах на Катерину Гандзюк. Її облили кислотою. Активістка з Херсона боролася за життя 3 місяці. Дівчини не стало в листопаді. У містах протестували відразу після нападу. Однак акції були – не надто масові. Люди домоглись, щоби в парламенті створили тимчасову комісію з розслідування замахів на активістів.

От де немає зрушень – в обміні військовополоненими. За цей рік – жоден українець не повернувся з кремлівських казематів. Бранців лише побільшало – 24 українські моряки опинилися в російських СІЗО. І саме це мобілізувало частину суспільства. Люди почали писати листи бранцям, а ті відповідали, що сподіваються на звільнення.

Саме надія – як глобальний настрій – нині панує в суспільстві- це підтверджують соціологічні опитування. Українці сподіваються на краще навіть попри затяжну війну та не європейський рівень життя.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ