Новини

Вселенський Патріарх вручив Томос Предстоятелю Православної Церкві України Епіфанію


Україна стала п’ятнадцятою із церков, які отримали автокефалію. Цей документ визнає її рівною серед інших помісних православних церков. Вселенський патріарх Варфоломій вручив Томос митрополиту Православної церкви України Епіфанію. Документ про незалежність української церкви передали у патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі.

Богослужіння проводили спільно патріарх Варфоломій та митрополит Епіфаній. У храмі був присутній й президент Петро Порошенко, голова Верховної Ради Андрій Парубій та члени української делегації.

Охочих побачити церковну грамоту про незалежність української православної церкви виявилось чимало. На вулиці перед Собором утворилась довжелезна черга. Після Різдвяної літургії церковну грамоту розмістили в трапезній храму Софії Київської. Там його можна буде побачити щодня з 8 ранку до 18 вечора.

Утім Томос про автокефалію української православної церкви таки ще мають повернути до Стамбулу. Саме там документ мають підписати всі члени Вселенського Святійшого Синоду. І лише після цього церковна грамота назавжди повернеться до України.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ