Новини

З початку року Нацполіція України виявила 49 фактів трудової експлуатації чоловіків


Минулого року на Одещині правоохоронці затримали 40-річного китайця, який організував міжнародний канал торгівлі людьми. Чоловік особисто вербував українок, накачував їх наркотичними засобами та перевозив до Пекіну, де ті були змушені надавати інтимні послуги за гроші.

Утім, минув рік і проблема торгівлі людьми в Україні нікуди не зникла, а лише набирає обертів. За офіційною статистикою Нацполіції, уже у 2018-му було виявлено 186 фактів торгівлі людьми, 108 з яких – випадки сексуальної експлуатації. Відомо, що у пастку недобросовісних «працедавців» потрапляють не лише наївні дівчата, а й дорослі чоловіки.

Насправді ж реальних випадків сучасної работоргівлі значно більше, однак далеко не кожен постраждалий наважується повідомити про це й звернутися по допомогу. Швидкі гроші за легку роботу – ці казки, що вигадують зловмисники, напрочуд ефективно діють на свідомість українців. У погоні за омріяним прибутком люди готові ризикувати усім.

Як правило у зоні ризику опиняються ті, хто виїжджає на роботи за кордон, не перевіряючи працедавця й не підписуючи жодних документів. Навіть так звана праця по знайомству не гарантує повної безпеки. Днями до правозахисників звернувся за допомогою українець, що виїхав до Росії працювати на будові. Хоча роботу він знайшов через близьких знайомих, реальність виявилася зовсім іншою.

Основною ж проблемою на сьогодні було та залишається сексуальне рабство. Дівчат використовують як в України, так із-закордоном. Їм пропонують великі гроші за працю: танцівниць, моделей, прибиральниць, акторок – у результаті, усе це зводиться до одного.

Правозахисники радять: жертвам тікати при першій нагоді, не чекаючи на диво. Звісно, якщо вийде. У 2017 році представники ОБСЄ запевнили, Україна – країна, що докладає достатніх зусиль для боротьби з работоргівлею. Натомість уже цього року Україна увійшла в 50 країн, де процвітає сучасне.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ