Новини

За несплату комунальних послуг «світить» реальний термін


В Україні лише за один минулий рік нарахували тисячі випадків крадіжок електроенергії та води: бажаючи заощадити на оплаті «комуналки», багато українців свідомо йдуть на порушення закону, а після викриття отримують статус уже судимих громадян і засуджуються до тюремних термінів. Іншими словами, бажаючи заощадити 100—200 грн на місяць, стають злочинцями. Лише у Києві протягом минулого року виявили 3063 випадки безоблікового користування електроенергією: 1 879 випадків серед побутових споживачів і одна тисяча сто вісімдесят чотири — серед промислових.

«ДТЕК Київські Електромережі» постійно здійснюють рейди, щоб виявити порушників. Наприклад, у 2017-му їх було проведено 1685 таких рейдів», — розповіли в прес-службі компанії.

Виявивши самовільне підключення, співробітники компанії-енергопостачальника складають акт про порушення і відключають електропостачання такого споживача. Згідно із законом, якщо споживач підключений до електромережі в обхід лічильника, то компанія зобов’язана робити донарахування. У разі несплати клієнтом нарахувань за спожиту електроенергію, компанія звертається до суду для примусового стягнення заборгованості. Так, у 2017-му в суд було передано 221 справу. Усього ж список найбільш злісних боржників-порушників компанії складається з 60 споживачів, які накопичили борги від 20 до 200 тис.грн.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ