Новини

Залишились без домівок: як люди покидали зону бойових дій


До війни це був невеликий курорт на березі Азовського моря. Зараз тут руїни. Порожні вулиці, покинуті будинки, школи, розбиті вікна, сліди від куль і осколків снарядів. Час наче зупинився. Переломним моментом було 24 січня 2015, коли ворог з Градів атакував мирні райони Маріуполя, тоді загинуло 30 людей.

Усе це не на екрані телевізора, а вживу бачила 84-річна Лариса Рябцева. Жінка з острахом згадує пережите. Вона разом із донькою під постріли покидала дім. Взяла лише документи. Додому планували повернутися за три дні. Утім уже минув четвертий рік. А можливості повернутися у рідну домівку досі немає.

Зараз жінка живе в орендованій квартирі. А в підвалі її рідного дому ще навіть залишилися банки з консервами. Додому Лариса не їздить. Їй світлини хати показують військові.

Без власного будинку залишилася і Олена Антонова. Як і більшість мешканців Широкиного, вона виїхала з села у лютому 2015-го. Колеги і друзі допомогли з житлом в Маріуполі. Дали навіть одяг та посуд. Спогади про минуле лякають жінку і досі.

Широкине і нині зона бойових дій – тут чи не щодня точаться запеклі бої. Українські військові стримують проросійських найманців, які хочуть панувати на цих висотах.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ