Новини

Жертви морозів: українці звертаються до лікарень з обмороженнями


Львів’янин Віталій – один зі семи пацієнтів, який потрапив до лікарні із обмороженням за останній тиждень. Чоловік обрізав дерева. У відлигу надворі ходив у кросівках. Взуття промокло, та він не зважав два дні. Наслідки не забарилися. В лікарні поставили невтішний діагноз – обмороження. Довелося відрізати пальці на обох ногах.

Медики застерігають: якщо після довгих прогулянок ноги промокли або дуже змерзли – треба чимшвидше закутати їх теплою тканиною або принаймні змінити взуття на сухе. Якщо ж шкіра раптом змінила колір чи з’явились оніміння або пухирі – необхідно терміново звертатися до лікаря. У перші шість годин кінцівки можна врятувати.

Найбільше потерпають взимку від низьких температур безхатьки. Олексій – один із таких. Колись він сам лікував від переохолодження пацієнтів. А от тепер зимує в центрі для потребуючих. Такі центри обліку перебування безхатніх працюють у кожному місті. У морози сюди приходять безхатченки або привозять тих, хто ночує десь на лавці чи просто довгого перебуває надворі.

За прогнозами синоптиків, низькі температури протримаються в Україні ще щонайменше 2 дні. Тож лікарі вкотре нагадують усім, кого люті морози раптом заскочать надовго на вулиці: обмерзлу шкіру в жодному разі не можна масажувати чи розтирати снігом, а уражені руки і ноги – опускати в гарячу воду чи прикладати до батареї.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ