Україна щодня. Історія

Україна щодня. Історія – 11 липня


  • НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ

11 липня 1925 року у Львові з об`єднання двох крил Української трудової партії, Української партії народної роботи і Волинської національної групи Української парламентарної репрезентації було створено Українське національно-демократичне об`єднання. Об’єднання стало найбільшою українською політичною партією в Галичині й у Польщі.

Першим УНДО очолив Дмитро Левицький, генеральним секретарем був Володимир Целевич. Програма партії базувалася на ідеології соборності й державності, демократії й антикомунізму. Найвищим органом УНДО був так званий Народний з`їзд, який обирав Центральний Комітет. На місцях створювалися повітові народні з`їзди, які обирали повітові народні комітети; у більших містах організовували навіть окремі міські організації; у селах — мужі довір`я. Оскільки Об’єднання було найбільшим в регіоні, воно взяло під свій контроль і найбільші освітні та господарські організації – «Просвіту», Ревізійний союз українських кооператив, а також газету «Діло».

У 1928 р. УНДО брало участь у виборах до польського парламенту і здобуло 26 мандатів до сейму. Після окупації радянською владою у вересні 1939 р. західноукраїнських земель Об’єднання перестало існувати. А в 1947 р. група його членів відновила партію в еміграції.

  • ГЕРОЇЧНА ОБОРОНА КИЄВА

11 липня 1941 року розпочалася героїчна оборона Києва. Ці події стали великою трагедією українців на початку Другої Світової Війни, адже військові дії перекинулися на територію Радянського Союзу. Київська оборонна стратегічна операція 1941 року полягала в великомасштабному бойовому опорі радянських військ з оборони Києва від гітлерівських загарбників.

У цей день німецькі війська майже впритул підійшли до Києва. Сам Гітлер планував швидке захоплення міста і, завдяки величезній перевазі у військах, у Німеччини це могло вийти. На захист міста вийшли не лише солдати, а й жителі міста, було понад 200 тис. добровольців, які будували укріплення для захисту столиці.

Загалом оборона Києва тривала аж 72 дні, супроводжуючись великими втратами військ і мирного населення. Протягом цього часу було створено 1500 оборонних дотів і викопано 50 кілометрів протитанкових ровів. Перший наступ танкової дивізії фашистів було зупинено завдяки героїчним діям армії та жителів міста. 30 липня 1941 року відбулася друга спроба штурму міста і за десять днів загарбникам вдалося прорвати оборону і увійти в Київ з південно-західної частини. Не зважаючи на те, що столицю таки вдалося захопити, цей час дозволив радянським військам підготуватися та змінити хід війні у інший бік.

  • АТАКА ПІД ЗЕЛЕНОПІЛЛЯМ

11 липня 2014 року Росія здійснила масоване військове вторгнення в Україну, в результаті ракетного обстрілу з Росії в районі Зеленопілля загинуло 36 українських військових. Ракетний обстріл угрупування Збройних Сил України та Державної прикордонної служби України під час війни на сході України в Секторі «Д» зони проведення АТО біля селища Зеленопілля Луганської області.

Атака сталась у ніч із 10 на 11 липня 2014 року. Російська реактивна артилерія зі своєї території завдала потужного удару по позиціях українських військ. Це було перше безпосереднє масоване застосування регулярних військ РФ проти Збройних сил України. Згодом подібні обстріли стали систематичними. Внаслідок обстрілу загинуло 6 прикордонників.

За даними Міністерства оборони України станом на 11 липня бойовики здійснювали обстріл з відстані понад 15 км з боку державного кордону з РФ. 14 липня заступник секретаря РНБО Михайло Коваль заявив, що обстріл вівся з РСЗВ «Торнадо». Згодом журналіст Роман Бочкала уточнив, що малася на увазі система залпового вогню «Торнадо-Г» — новітня російська модифікація БМ-21 «Град».

Внаслідок обстрілу, за оперативними даними прес-служби Міністерства оборони, того ж дня загинули 19 військовослужбовців ЗСУ, ще 93 отримали поранення. За попередніми даними Прикордонної служби, внаслідок ракетного удару загинуло 4 прикордонники. Таким чином сумарно на кінець дня вважалися загиблими 23 українських військовослужбовця.

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ