Україна щодня. Історія

Україна щодня. Історія – 6 серпня


  • СМЕРТЬ ГЕТЬМАНА

У Чигирині від інсульту помер гетьман Богдан Хмельницький, родоначальник української дипломатії, меценат і покровитель Української православної церкви. У битвах гетьман проявив себе справжнім новатором і носієм передових ідей у воєнному мистецтві. Таким же новатором Хмельницький був і в організації козацького війська, і в державній діяльності. Засновник Української держави, він став і першим організатором адміністративного управління на Україні.

Багато сил гетьман доклав до зміцнення зовнішньополітичного становища України. Ніхто як до нього, так і після нього не вмів так уміло використовувати суперечності між Польщею, Османською імперією та іншими країнами. Після смерті забальзамоване і поховане тіло гетьмана зникло. Де саме воно знаходиться зараз, невідомо. Смерть Хмельницького стала початком тридцятилітньої громадянської війни та загального занепаду української державності – періоду, відомого як «Руїна».

  • ЛЕГІОН СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ

6 серпня 1914 року в Австро-Угорщині було створено легіон Українських січових стрільців (скорочено − УСС, усуси). Українські січові стрільці були єдиним українським національним формуванням у складі австро-угорської армії, сформованим з добровольців, що відгукнулися на заклик про гуртування під знаменами Українських Січових Стрільців для створення Легіону.

Легіон став добровольчим військовим підрозділом, проголошеним Головною Українською Радою 6 серпня 1914 року. УСС були під керівництвом Української Бойової Управи (УБУ). Після проголошення маніфесту Головної Української Ради, молоді люди та чоловіки старшого віку масово почали записуватися до Українських Січових Стрільців.

Після цього Українська Бойова Управа формувала легіон УСС. Важко переоцінити значення УСС в історії створення армії нашої держави, адже легіон був справді унікальним. Він був, по суті, єдиною українською військовою частиною тих часів як у військах Російської імперії, так і у військах Австро-Угорської імперії. Крім того, Українські січові стрільці не тільки воювали, але й проводили просвітницьку роботу з населенням України та захищали його від свавілля влади. Можна сказати, що УСС своєю появою ознаменували не тільки створення нашої, української армії, але й відновлення боротьби за нашу державу.

  • СЛАВА «ШАХТАРЯ»

6 серпня 1963 року, донецький футбольний клуб «Шахтар» у півфіналі виграв з рахунком 2:1 у алматинського футбольного клубу «Кайрат» та втретє поспіль вийшов до фіналу Кубка СРСР. «Шахтарем» було встановлено абсолютний рекорд для радянських клубів, адже він одержав 15 кубкових перемог поспіль. 1960-ті роки були справді тріумфальними для футбольного клуба «Шахтар». Після того, як три рази поспіль донецька команда виходила у Фінал Кубка СРСР (у 1961 році, 1962 році та 1963 році) і два рази виграла його, «Шахтар» одразу ж прославився на весь Радянський Союз, як дуже сильна кубкова команда.

Гра донецької команди тих часів визначалася спеціалістами як дещо прямолінійна, але наполеглива, вольова та швидка. Український футбольний клуб «Шахтар» представляє місто Донецьк. Створено клуб було у травні 1936 року. На сьогоднішній день «Шахтар» грає у Прем`єр-лізі чемпіонату України. Цей донецький клуб є володарем Кубка УЄФА 2009, 7-разовим чемпіоном України та 8-разовим володарем Кубка України. Крім того, за радянських часів, футбольний клуб «Шахтар» був віце-чемпіоном Радянського Союзу 1975 року та 1979 і 4-разовим володарем Кубка СРСР.

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ