Паралелі

Сергій Хоружий про ринок авіапослуг України


Сьогодні у Паралелях: Сергій Хоружий – кандидат економічних наук, експерт міжнародних фінансових проектів, докторант університету банківської справи

Пересічний українець, який отримує зарплатню в 5 тисяч гривень просто не взмозі подорожувати літаком. Адже цінана квиток за кордон в середеньомустановить 200-300 доларів, а в межах Українив районі 50 доларів. І тут виникає дисонанс— між зарплатою, яку отримує людина ітими можливостями, які вона їй надає.
 
В Україні на жаль цей різнобій стосуєтьсямайже всіх сфер життя. Як кажуть: ціни європейські, а зарплатня українська. Але не зважаючи на це, багато експертів прогнозують покращення ситуації на авіаринку. Вони обіцяють, що українці найближчим часом зможуть собі дозволити подорожувати дешево. Цьому свідчить також поява нових лоукостів на території України.
 
Лоукости — це бюджетні авіакомпанії, які пропонують низькі ціни на авіабілети за рахунок заощаджень на додаткових послугах під дач польоту, таких як харчування, зміна норм щодо безкоштовного багажу, також незручності відльотів на прильотів. Такі авіакомпаніївже є на українському ринку, наприклад Wizz Air Україна – перша бюджетна авіакомпанія, яка почала діяльність в Україні. Ця авіакомпанія розпочала здійснювати внутрішні авіаперевезення на території України 11 липня 2008 року. 
Більш того, висока ціна на авіабілети залежить від витрат на наземне обслуговування польотів, так як це питання в Україні досі не урегульоване. Тому зараз також йде мова про укладання угоди «Про відкрите небо» з Європейським Союзом, яка регулює наземне обсуговування в європейских державах, що теж допоможе знизити ціну на авіаквкітки.
Якзазначає міністр інфраструктури, Володимира Омелян, то нові лоукостери повинні зайти на ринок України хоча б в декількох містах. Також Володимир Омелян запевняє: «Нас дещо стримує відсутність угоди про відкрите небо з Європейським Союзом. Я сподіваюся, що це не буде головною перешкодою. Також ми зараз ведемо переговори, але треба розуміти, що від початку переговорів до фізичного виходу їх на маршрути –це мінімум рік. Тому на український авіаринок лоукости можуть зайти десь у другій половині 2017 року.»
 Отже,лоукости відкривають українцям вікно в інший світ, адже деякі люди бачили європейскі держави тільки на шпальтах журналів чи на екранах телевізорів. Тож, ми віримо в те, що в найближчому майбутньому в Україні будуть доступні авіапослуги для звичайного українця. 
 

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ