Точка погляду

Точка погляду – Брендовий одяг за копійки


Брендовий одяг за копійки? Та не проблема! У магазинах з секонд-хендом можна придбати до прикладу ось таку фірмову футболку лише за якихось 15-20 гривень. Щоправда, до вас ця річ мала уже власника. А чи знали ви, що 70% жителів Землі користуються одягом із секонд-хенду? А кількість магазинів, де продаються ношені речі, в останні роки в Україні подвоїлась.
У перекладі з англійської, «секонд-хенд» означає «другі руки», в англомовному середовищі цим терміном називають будь-яку вживану річ. В Україні цей вираз набув популярності у 90-х роках, коли перші партії так званої «гуманітарки» почали заповнювати український ринок одягу. Як правило, це одяг з Америки або країн Європи, який вже був у користуванні.
На сьогодні торгівля секонд-хендом набула глобально-промислового характеру. У всіх європейських країнах існують кілька великих мереж магазинів секонд-хенду, в які найчастіше навідуються відомі політики і світові зірки.
Такі магазини є майже в усьому світі і приваблюють покупців, які належать до зовсім різних кіл: одні шукають доступний якісний одяг, інші — щось особливе.
Найбільше секонд-хенду в Україні. Одягатися у бутіках модних кутюр’є досить складно для середньостатистичного українця – зазвичай, якісний одяг чи взуття з фірмового магазину перевищує можливості його гаманця. І тут приходить на допомогу секонд-хенд. Завдяки низьким цінам популярність таких магазинів в Україні зростає.
За неофіційною статистикою, 70% наших громадян купують одяг саме тут.
Такі магазини стають своєрідним «бальзамом на душу», – там все більша частина населення має можливість займатися «шопінгом» за доступними цінами, закуповуючи більшу частину свого повсякденного одягу. Особливо любить такий вид шопінгу молодь – за невеликі гроші можна знайти модну річ, виготовлену за кордоном.
Утім багатьох людей на порозі секонд-хенду спиняє страх за своє здоров’я. Адже невідомо, хто носив ці речі раніше.
Відповідно до закону, вся продукція, перед надходженням у магазини, повинна проходити перевірки багатьма службами, які видають власникам товарів відповідні дозволи і сертифікати. Кожен покупець задля власної безпеки має право ознайомитися з такими документами.
Утім навіть такі заходи безпеки не гарантують, що придбана річ не нашкодить вашому здоров’ю, кажуть медики. Адже сповна небезпека одягу з секонд-хенду – це хімічні засоби, за допомогою яких дезінфікують одяг і які не завжди безпечні для організму. Також вживаний одяг небезпечний тим, що на ньому можуть зберігатися збудники різноманітних захворювань – від найпростіших до надзвичайно складних. У першу чергу в зону ризику потрапляють шкіра та волосся людини, бо їх можуть вразити грибки. Бувають і більш складні випадки. Наприклад, якщо придбана річ належала людині, яка хворіла туберкульозом. На неї могли потрапляти збудники захворювання, які залишаються активними впродовж тривалого часу. Те ж саме стосується й інших інфекційних захворювань. Саме тому медики рекомендують провітрювати, прати і прасувати одяг з секонд-хенду, перед тим, як ним користуватися.
Деякі фахівці радять такий одяг віддати в хімчистку або продезінфікувати на морозі. Такі запобіжні заходи допоможуть уникнути корости та демодекозу (підшкірного кліща), які найчастіше переносяться через одяг.
Щодо «ношеного» взуття, то його необхідно зсередини протерти спиртом або обробити антибактеріальним спреєм, щоб уникнути зараження грибковими захворюваннями.
На «секонді», так називають дешеві магазини в народі, можна купити не лише одяг і взуття, а й техніку, іграшки, книги, парфуми… Та й ставлення людей до вживаного помітно змінюється: носити після когось для багатьох стає нормальною практикою.
Купувати чи не купувати вживані речі – вибір, звісно, за кожним. Утім додам, що навіть чимало світових зірок шоу-бізнесу не гребують секонд-хендом. До прикладу акторка Джулія Робертс у 2001 році з’явилася на церемонію вручення Оскару саме платті, яке придбала у магазині вживаного одягу.

Залишити відповідь

Вподобати Правда ТУТ